Poczta Polska wydała znaczek z okazji XXII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej „Poznań 2018”

Poczta Polska wydała znaczek z okazji XXII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej „Poznań 2018”

 Walor filatelistyczny związany z obchodzonymi w tym roku ważnymi rocznicami historycznymi został wydany w arkuszu zawierającym 12 znaczków i 4 przywieszki.  Zgodnie z zamysłem autorskim Jacka Konarzewskiego, ilustracja na znaczku przedstawia fragment wieży ratusza w Poznaniu z zegarem i koziołkami. Na pierwszej przywieszce znajduje się logo obecnej edycji wystawy w Poznaniu z odniesieniem do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Druga przywieszka prezentuje logo Polskiego Związku Filatelistów wraz z podtytułem 50-lecie Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej „Tematica-Poznań ‘68”. Trzecia przywieszka ukazuje herb województwa wielkopolskiego, nawiązując jednocześnie do 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na ostatniej zaś widnieje logo Poczty Polskiej, która w tym roku obchodzi swoje 460-lecie powstania.

Tegoroczna Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu została zorganizowana m.in. dla uczczenia 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób nawiązuje do historycznej I Wystawy Polskich Marek Pocztowych, która miała miejsce w Warszawie w 1919 r. Ostatnia edycja odbyła się z okazji 95-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego w 2014 r.

O znaczku: 
autor projektu: Jacek Konarzewski
liczba znaczków: 1
wartość: 2,60 zł
nakład: w wersji perforowanej – 204 000 sztuk, w wersji nieperforowanej – 108 000 sztuk
technika druku: offset
format znaczka: 31,25 x 43 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 12 znaczków + 4 przywieszki
data wprowadzenia do obiegu: 3 października 2018 r.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl