Poczta Polska nagradza e-Gazele Biznesu z woj. małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Poczta Polska nagrodziła najlepszych na rynku eCommerce tytułami e-Gazeli Biznesu. 19.10 br. w Krakowie poznaliśmy liderów rankingu z województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

W całej Polsce do rankingu zakwalifikowało się 315 firm. Zakupione u nich towary trafiły do klientów przede wszystkim za pośrednictwem Poczty Polskiej i Poczteksu, 55 proc. badanych e-Gazel korzysta w tym zakresie z usług właśnie tego operatora. Z badań wynika, że przychody sklepów startujących w rankingu wzrosły w 2016 r. średnio o 71 proc. Zdecydowana większość z nich (98%) to firmy z całkowicie polskim kapitałem, a funkcjonowanie 4 na 10 opiera się tylko na sprzedaży internetowej. Część z nich z sukcesem odnajduje się na rynkach międzynarodowych. Zwycięskie e-sklepy eksportują około 14 proc. towarów z kategorii odzież i obuwie, 10 proc. artykułów ogrodniczych i tylko 7 proc. produktów dla dzieci i do wyposażenia domu.

̶  Poczta Polska zapewnia nie tylko usługi logistyczne małym i średnim e-przedsiębiorstwom, ale również wsparcie w obsłudze biznesu, dodatkowe ubezpieczenie i pomoc w załatwieniu formalności – mówi Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu Poczty Polskiej  ̶  Zgodnie z naszą nową strategią, w której eCommerce zajmuje jedno z czołowych miejsc, chcemy obsługiwać pełen łańcuch dostawy dla firm internetowych. Pragniemy być dla nich partnerem, nie wykonawcą.

Liderem e-Gazeli w woj. małopolskim została firma Noble Group Wojciechowski, która specjalizuje się w sprzedaży sztucznych rzęs. Poza sprzedażą, instruktorzy firmy prowadzą szkolenia dla stylistek rzęs. Tytułem najlepszego w swoim województwie może się także szczycić Gentle-Man Wojciech Giefert z Podkarpacia, która swoją ofertę, czyli odzież oraz galanterię skórzaną kieruje przede wszystkim do mężczyzn. Wśród nagrodzonych podczas uroczystości w Krakowie znalazła się również firma Guliwerkids Ciba Renata z woj. świętokrzyskiego, która sprzedaje ubranka dziecięce.

Wkrótce polscy przedsiębiorcy będą mieli większe możliwości ekspansji na rynki azjatyckie, dzięki uruchomieniu przez Pocztę Polską transportu przesyłek na Nowym Jedwabnym Szlaku. 22 września br., Poczta Polska i China Post Group podpisały porozumienie o współpracy. To ważny sojusz, ponieważ Chiny odpowiadają za dużą część, rosnącego w tempie 20% rocznie, globalnego handlu e-commerce.

Ranking e-Gazele Biznesu jest organizowany przez „Puls Biznesu”. Jego autorem jest Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Kolejnych zwycięzców konkursu poznamy 16 listopada w Poznaniu i 29 listopada w Warszawie.