Poczta Polska: będzie specjalna kartka pocztowa na 25. finał WOŚP

Poczta Polska z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyemituje specjalną kartkę pocztową. Jednocześnie w tym roku Poczta Polska nie wyda znaczka pocztowego, a będzie promować walory poświęcone Orkiestrze z lat ubiegłych, które się nie sprzedały.

Firma niemal od początku wspiera działania WOŚP. W tym czasie powstało 13 dedykowanych kart pocztowych i siedem znaczków. Łączny nakład dotychczasowych emisji wyniósł kilka milionów sztuk. (ile wydano znaczków i kartek na temat WOŚP)

 - Zależy nam na tym, aby promować ważne i potrzebne inicjatywy dla naszych obywateli. Z tego powodu postanowiliśmy w tym roku partycypować w Finale WOŚP, tak jak w latach poprzednich, wydając kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej (nadrukowany znaczek), dedykowaną „25.Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”  - podkreśla Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. 

 W tegorocznej edycji WOŚP Poczta Polska zamierza również eksponować znaczki pocztowe poświęcone Orkiestrze, które nie sprzedały się w minionych latach a dziś mogą stanowić gratkę filatelistyczną. Dzięki temu obniżą się jednocześnie koszty magazynowania tych walorów.

- Jak co roku pozostawiamy po stronie WOŚP przygotowanie projektu, tym razem oprócz znaku opłaty pocztowej artyści WOŚP będą mogli zaprojektować również całą kartkę – dodaje Zbigniew Baranowski. Wszystkie te wydawnictwa będą promowane za pośrednictwem bardzo różnych kanałów dostępu, także poprzez Pracowników Poczty Polskiej.

 

final_wosp_pg.jpgRozmiar: 81 kB Typ: .jpeg Zapisz plik