Poczta Polska: nagrody dla liderów sprzedaży internetowej

Ponad 46 firm z branży e-commerce z woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko pomorskiego otrzymało w Sopocie statuetki e-Gazel Biznesu.

Statuetkę lidera w województwie warmińsko-mazurskim odebrała firma R-GOL zajmująca się sprzedażą sprzętu piłkarskiego. Współczynnik wzrostu przychodów firmy wyniósł 128 procent.

W województwie kujawsko-pomorskim zwycięzcą został (ze wzrostem przychodów na poziomie 256 proc.) sklep Diament.pl, sprzedający wyroby jubilerskie i oferujący usługi zegarmistrzowskie.

Lider województwa pomorskiego to sklep Mamaplus.pl (wzrost przychodów o 319 proc.), z szeroką gamą produktów dla dzieci oraz akcesoriów dla rodziców.

E-Gazelą Biznesu mogła zostać każda mała i średnia firma zajmująca się handlem w Internecie, która w latach 2014-15 odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży i zysk w roku 2015. Musiały przy tym wykazać się obrotem od 50 tys. do 100 mln zł. W ten sposób wyłonionych zostało w całej Polsce 333 laureatów, których cechował najdynamiczniejszy rozwój e-biznesu. To wzrost o 30 firm w porównaniu do ubiegłego roku i o 80 więcej niż w pierwszej edycji.

Oczekiwania klientów i wyzwania związane z postępującą globalizacją były głównym tematem panelu dyskusyjnego „E-commerce na wyższym biegu  jak przyspieszyć rozwój biznesu?”, który miał miejsce w trakcie gali wręczenia statuetek. Wzięli w nim udział praktycy rynku, przedstawiciele instytucji od lat działający w otoczeniu wirtualnego biznesu.  Klienci oczekują jak najszybszego dostarczenia przesyłki, co skłania nas do podejmowania współpracy z kolejnymi partnerami instytucjonalnymi mówił Paweł Skoworotko, członek zarządu Poczty Polskiej. Paczkę „z poczty” można już odebrać nie tylko w ponad 4 tysiącach placówek pocztowych, ale również w jednej z tysiąca stacji paliw Orlen, niebawem w kioskach Ruch i w innych punktach znanych sieci. Stawiamy przy tym na rzetelność partnera, którego marka gwarantować będzie nie tylko gęstą sieć punktów odbioru, ale również bezpieczeństwo przesyłki  dodał Skoworotko.

To już trzecia edycja konkursu. Sopocka gala była trzecią z pięciu regionalnych odbywających się w całej Polsce, pierwsza odbyła się w Katowicach. Ostatnia gala finałowa odbędzie się 30 listopada 2016 w Warszawie.

Ranking organizowany jest przez Bonnier Business Polska – wydawcę Pulsu Biznesu, a badanie przeprowadzone zostało przez ARC Rynek i Opinia - firmę badawczą specjalizującą się w realizacji projektów dla branży e-commerce.