@@include('build/svg-sprite.svg')

Pocztex Thermo Tracking - profilowana usługa kurierska Poczty Polskiej dla e-aptek i e-drogerii coraz bardziej popularna

W 2023 roku wartość sprzedaży całego rynku e-commerce aptek wyniosła około 1,9 mld zł i wzrosła o ponad 17% w stosunku do roku 2022. W tym samym okresie Poczta Polska odnotowała wzrost nadań przesyłek Pocztex Thermo Tracking o blisko 200% i zwiększyła swój udział w rynku aptek internetowych o ponad 135%. 

W 2022 roku Poczta Polska wprowadziła usługę kurierską dla internetowych aptek i drogerii. Zaoferowała im autorskie rozwiązanie, które umożliwia transport produktów w monitorowanej temperaturze. Pocztex Thermo Tracking sprawdza się przy sprzedaży internetowej szczególnie: leków bez recepty, suplementów diety, ale także kosmetyków i dermokosmetyków.

Pierwszym podmiotem, który rozpoczął korzystanie z tej usługi jest Grupa Olmed, polska rodzinna firma, która od 1999 roku działa na rynku zdrowia, prowadząc centra medyczne, apteki stacjonarne i dwa sklepy internetowe.

Grupa Olmed stawia na jakość obsługi i terminowość dostaw, dbając o to, by nawet przy rosnącej liczbie zamówień zostały zachowane standardy na najwyższym poziomie. Pocztex Thermo Tracking wpisuje się w wysokie oczekiwania aptek i drogerii internetowych, a ich kupujący coraz chętniej wybierają tę formę dostawy.

- Usługa Pocztex Thermo Tracking to odpowiedź na potrzeby rynku internetowych aptek i drogerii oraz ich klientów. Jedni i drudzy chętnie z niej korzystają. Ważne jest, aby leki czy produkty kosmetyczne były transportowane w odpowiednich warunkach, a nasza usługa zapewnia monitoring temperatury odpowiedni dla tych wrażliwych produktów. Poczta Polska planuje rozwój tej profilowanej usługi, aby zachęcić  do współpracy kolejne firmy z branży e-Commerce – mówi Andrzej Bodziony, Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

Pocztex Thermo Tracking to sposób dostawy przesyłek Poczty Polskiej umożliwiający monitorowanie temperatury na etapie przyjęcia, transportu i dostawy przesyłek. Zastosowanie monitoringu temperatury, połączonego z szybką dostawą kurierską nawet do najodleglejszych miejsc w Polsce, zapewnia bezpieczeństwo i szybkość transportu produktów farmaceutycznych.

Oferta Pocztex Thermo Tracking skierowana jest do wszystkich aptek i drogerii prowadzących sprzedaż wysyłkową, które podpiszą umowę z Pocztą Polską.