Darmowy Internet na Poczcie

Darmowy Internet na Poczcie

Od dziś klienci Poczty Polskiej i mieszkańcy Miechowa będą mogli skorzystać z darmowego Internetu w placówce pocztowej w tym mieście (woj. małopolskie). Funkcjonalność ta została wprowadzona w ramach projektu darmowego dostępu do sieci, realizowanego przez Pocztę Polską.  W sumie w całej Polsce Poczta udostępnia bezpłatne WiFi w 850 lokalizacjach. Na terenie regionu krakowskiego mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu w 70 placówkach. Wśród nich są także odziały Poczty, które będą obsługiwały pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. 

Projekt Poczty Polskiej to zapewnienie dostępu do sieci wszędzie tam, gdzie technicznie lub ekonomicznie jest to utrudnione. Dlatego na liście placówek są odziały zlokalizowane poza dużymi aglomeracjami. Bezprzewodowy dostęp do sieci jest możliwy dzięki darmowemu hot spotowi.

– Dostęp do Internetu to jeden z głównych motorów rozwoju naszego kraju. Dlatego szczególnie będziemy wspierać inicjatywy, które eliminują wykluczenie cyfrowe w miejscach, w których do tej pory dostęp do sieci był ograniczony – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Poczta Polska w drugim etapie przedsięwzięcia planuje udostępnić darmową transmisję sygnału poprzez WiFi we wszystkich własnych placówkach pocztowych, włączając co kwartał do systemu 500 lokalizacji.

Poczta Polska we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji przygotowuje rozwiązania, które ułatwią obywatelom korzystanie z usług świadczonych przez państwo. Sercem tego systemu ma być portal obywatel.gov.pl.

– Darmowy Internet dla mieszkańców jest jednym z wielu projektów, które podejmujemy, aby na nowo określić służebną rolę Poczty Polskiej. Udział w cyfryzacji usług jest na pewno dla nas szansą, którą wykorzystamy do jeszcze lepszego kontaktu z mieszkańcami. Posiadamy olbrzymi potencjał do realizacji dużych projektów związanych z cyfryzacją usług publicznych – dzięki sieci prawie 7500 placówek oraz pracownikom docieramy do wszystkich obywateli – podkreślił Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska chce pełnić istotną rolę w procesie cyfryzacji, a jednym z pierwszych projektów może być umożliwienie odbierania przesyłek sądowych przez Konto Zaufane na platformie Envelo.pl. Taka elektroniczna wersja korespondencji miałaby moc urzędową, a odbiorca przesyłki mógłby wcześniej na cyfrowym awizo sprawdzić, jakiego rodzaju list został do niego nadany.