Poczta Polska uruchamia nową placówkę w Zabierzowie Bocheńskim
Nowe placówki

Poczta Polska uruchamia nową placówkę w Zabierzowie Bocheńskim

Mieszkańcy Zabierzowa Bocheńskiego (woj. małopolskie) mogą korzystać w swojej miejscowości ze wszystkich usług Poczty Polskiej w nowoczesnej placówce pocztowej. Stałe powiększanie sieci to jeden z priorytetów Poczty.

W ciągu ostatnich dwóch lat spółka otworzyła ponad 280 nowych punktów w całej Polsce – zarówno w małych miejscowościach, na wsiach, jak i w dużych aglomeracjach. Poczta ma największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, dzięki czemu jest obecna w każdej gminie, oferuje usługi w ponad 7,5 tys. placówek.

Poczta Polska świadczy usługi dla wszystkich obywateli naszego kraju jako jedna ze strategicznych spółek państwowych. Pełni funkcję wyznaczonego operatora pocztowego. Od kilku lat firma rozbudowuje sieć swoich placówek, dostrzegając potrzeby mieszkańców nie tylko wielkich miast, ale także małych miejscowości. Placówki pocztowe w takich właśnie miejscach mają duże znaczenie dla społeczeństwa, bo często nie ma w nich innych instytucji. Dzięki swoim placówkom Poczta Polska wypełnia tę lukę i realizuje  misję społeczną – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury. – Nowa placówka w Zabierzowie Bocheńskim świadczy o otwartości Poczty na potrzeby zgłaszane przez lokalną społeczność – podkreśla Andrzej Adamczyk.

W Zabierzowie Bocheńskim do 1 lipca 2016 roku funkcjonowała agencja pocztowa, która zapewniała możliwość realizacji podstawowych usług pocztowych. Obecnie placówka powraca do wcześniejszej formy filii urzędu pocztowego Niepołomice, funkcjonującej tu od 2011 roku.  Poczta znajduje się w budynku, w którym funkcjonują dom kultury, biblioteka i ochotnicza straż pożarna.

Ponowne uruchomienie placówki pocztowej pokazuje jaki stosunek ma Poczta Polska do swoich klientów. Bardzo nam zależy na tym, by wszyscy mieli blisko do swojej poczty. Rola placówek pocztowych w mniejszych miejscowościach jest inna niż w dużych miastach. Poczta Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowuje tu specjalną ofertę – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Zarządu Poczty Polskiej. – Poczta jest firmą biznesową funkcjonującą na bardzo konkurencyjnym rynku, która musi działać zgodnie z rachunkiem ekonomicznym, ale jednocześnie jest to firma z misją. W blisko 4 tys. naszych placówek klienci mogą skorzystać z darmowego WiFi. Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie dostęp do sieci jest ograniczony technicznie lub ekonomicznie – podkreśla Przemysław Sypniewski.

Placówka pocztowa w Zabierzowie Bocheńskim będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 - 15:00 oraz w piątki od godz. 13:00 do 20:00.  Lokal o powierzchni 39m2 został wyremontowany. Zadbano też o podjazd dla osób niepełnosprawnych, który został zmodernizowany.

Mieszkańcy Zabierzowa Bocheńskiego i okolic mogą teraz skorzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych w nowoczesnej placówce pocztowej. Oferujemy w niej też zakup codziennej prasy, książek i artykułów biurowych – mówi Andrzej Bodziony, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Krakowie. 

Po utworzeniu placówki w Zabierzowie Bocheńskim, na obszarze gminy miejsko-wiejskiej Niepołomice, funkcjonuje 5 placówek pocztowych. W województwie małopolskim Poczta Polska posiada 513 placówek pocztowych i zatrudnia blisko 2200 listonoszy oraz ponad 1200 pracowników obsługi klienta. W ubiegłym roku utworzono siedem nowych placówek pocztowych. W najbliższych miesiącach planowane jest oddanie do użytku nowej placówki w Krakowie oraz utworzenie kilkunastu innych w formie agencji pocztowych, głównie na obszarach gmin miejskich i miejsko-wiejskich.