Puszki-skarbonki Fundacji „Pocztowy Dar” w placówkach pocztowych

Puszki-skarbonki Fundacji „Pocztowy Dar” w placówkach pocztowych

Od listopada br., w 31 placówkach Poczty Polskiej pojawiły się puszki- skarbonki, do których zbierane są środki na wsparcie najmłodszych podopiecznych fundacji „Pocztowy Dar”. Docelowo puszki  zostaną  udostępnione również w innych lokalizacjach.  

W ramach pilotażu, puszki znalazły się w placówkach, z których korzysta najwięcej klientów. Wśród nich są m.in. placówki całodobowe, monitorowane przez pocztowe służby ochrony.

Klienci, którzy  chcą wesprzeć działania pocztowej fundacji korporacyjnej  znajdą puszki na ladach, przy okienkach pocztowych. Każda z nich jest profesjonalnie zabezpieczona przed ewentualną kradzieżą oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników i zebranych środków, regularnie opróżniana.

Wszystkie środki ze zbiorki do puszek zostaną  przeznaczone na pomoc dla dzieci – najmłodszych podopiecznych fundacji „Pocztowy Dar”.

- Fundacja wspiera osoby w bardzo różnym wieku, ale wniosków o pomoc dla dzieci dostajemy najwięcej. Aby ulżyć im w cierpieniu i podnieść komfort ich czasem bardzo trudnego życia codziennego nie zawsze potrzebne są nie wiadomo jak duże pieniądze. Organizując zbiórkę chcielibyśmy zebrać dodatkowe środki na to, aby pomóc wszystkim maluchom, których rodzice proszą nas o wsparcie  – dodaje Agnieszka Kłoda-Dębska, Prezes Fundacji.

Fundacja korporacyjna Poczty Polskiej „Pocztowy Dar” działa od 2010 r. Jej celem jest m.in. prowadzenie działań w zakresie ochrony życia i zdrowia oraz wyrównywania szans edukacyjno-rozwojowych. Pomoc, którą świadczy trafia przede wszystkim do osób, które mają problemy zdrowotne i polega m.in. na dofinansowywaniu zabiegów medycznych, rehabilitacji, zakupu leków, sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Beneficjentami Fundacji są także uzdolnione dzieci otrzymujące stypendia edukacyjne oraz osoby poszkodowane w czasie katastrof i klęsk  żywiołowych.

Środki na swoje działania Fundacja pozyskuje od darczyńców, w tym Poczty Polskiej oraz Spółek Grupy Poczty Polskiej, pracowników firmy przekazujących na pomoc dla podopiecznych „Pocztowego Daru” część swojego wynagrodzenia (tzw. „Złotówka od pensji”), 1% od podatku oraz zbiórki plastikowych nakrętek, prowadzonej przez pocztowców.