Poczta Polska upamiętnia Św. Ojca Pio specjalnym znaczkiem

Poczta Polska upamiętnia Św. Ojca Pio specjalnym znaczkiem

Rok 2018 to ROK OJCA PIO. Poczta Polska 16 czerwca wprowadzi do obiegu znaczek „Święty Ojciec Pio”. Emisja przygotowana została z okazji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio oraz w 50. rocznicę jego śmierci.

Poczta Polska po raz pierwszy wydaje znaczek pocztowy „Święty Ojciec Pio”. Ukaże się on 16 czerwca. W  grafice znaczka znalazł się kontur dłoni z czerwoną kropką na środku symbolizującą rany Jezusa Chrystusa, które zadali mu oprawcy podczas ukrzyżowania.

Znaczek będzie jednym z darów w ceremonii XVI Czuwania z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w nocy z 16 na 17 czerwca. 

- Poczta Polska swoim wydawnictwem filatelistycznym oddaje hołd znanemu w Polsce włoskiemu świętemu. Naszym zamiarem było, aby znaczek, tak jak życie i stygmaty św. Pio z Pietrelciny, był wyjątkowy i ukazywał postać świętego tak, jak go zapamiętali licznie odwiedzający go pielgrzymi – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.  

Autorką projektu znaczka z Ojcem Pio jest artystka plastyk Marzanna Dąbrowska, która zaprezentowała charakterystyczny wizerunek świętego uśmiechniętego. Ojciec Pio przeżywał wprawdzie tajemnicze cierpienia, ale nigdy nie tracił pogody ducha.

O znaczku: 
autor projektu: Marzanna Dąbrowska
liczba znaczków: 1 
wartość: 2,60 zł 
nakład: 100 000 szt. 
technika druku: rotograwiura
format znaczka: 31,25 x 43 mm 
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 50 znaczków
data wprowadzenia do obiegu: 16 czerwca 2018 r. 

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl