Poczta Polska: Liderzy handlu internetowego z sześciu województw z nagrodami

Poczta Polska nagrodziła laureatów konkursu e-Gazele Biznesu z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

- Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin. Handel e-commerce opiera się na ekspresowej i wygodnej dostawie. Poczta Polska zdaje sobie z tego sprawę i stara się dotrzymać kroku zachodzącym na tym rynku zmianom. W naszej ofercie jest coraz więcej rozwiązań wychodzących naprzeciw oczekiwaniom klientów – mówi Jacek Zmorek, Dyrektor Biura Zarządzania Siecią i Sprzedażą.

Liderem rankingu w województwie łódzkim został sklep internetowy Hansloren zajmujący się handlem armaturą do łazienek i kuchni, a także akcesoriami i niezbędnym osprzętem do ich wyposażenia.

Z kolei w Wielkopolsce najwięcej punktów otrzymał Botland - sklep internetowy oferujący produkty dla pasjonatów elektroniki.

Sklepy All Good operujące pod nazwą Coffeedesk zwyciężyły w województwie zachodniopomorskim. W Coffeedesk można znaleźć kawę oraz produkty do parzenia herbaty i yerba mate.

e-Gazelą Biznesu została również firma Domator24.com z woj. lubuskiego, która specjalizuje się w produkcji foteli biurowych i gamingowych.

Wśród laureatów tegorocznego rankingu jest także firma NM-D dystrybuująca urządzenia i rozwiązania automatyki przemysłowej z województwa pomorskiego.

Wśród nagrodzonych podczas gali w Poznaniu jest również Domitech, firma handlowa z artykułami technicznymi, narzędziami i elektronarzędziami dla firm oraz narzędziami dla domu i ogrodu, która zwyciężyła w województwie kujawsko-pomorskim.

Jednym z rozwiązań wprowadzonych niedawno przez Pocztę Polską jest wyposażenie 3,5 tys. kurierów w terminale płatnicze, dzięki którym klienci nie muszą mieć przy sobie gotówki, by zapłacić za paczkę. Ponadto Poczta konsekwentnie rozwija sieć placówek, w których można odebrać przesyłkę. Uzupełnienie już istniejącej listy (stacje PKN ORLEN, kioski/saloniki RUCH, własne placówki) o sklepy Żabka i Freshmarket sprawia, że klient może odebrać przesyłkę w jednym z 11 000 punktów całej Polsce.

W tym roku do rankingu e-Gazele Biznesu zakwalifikowało się 315 firm z całej Polski. Zakupione u nich towary trafiły do klientów przede wszystkim za pośrednictwem Poczty Polskiej i Pocztex-u, 55 proc. badanych e-Gazel korzysta w tym zakresie z usług właśnie tego operatora.

Z badań wynika, że przychody sklepów startujących w rankingu wzrosły w 2016 r. średnio o 71 proc. Zdecydowana większość z nich (98%) to firmy z całkowicie polskim kapitałem, a funkcjonowanie 4 na 10 opiera się tylko na sprzedaży internetowej. Część z nich z sukcesem odnajduje się na rynkach międzynarodowych. Zwycięskie e-sklepy eksportują około 14 proc. towarów z kategorii odzież i obuwie, 10 proc. artykułów ogrodniczych i tylko 7 proc. produktów dla dzieci i do wyposażenia domu.

Ranking e-Gazele Biznesu jest organizowany przez „Puls Biznesu”. Jego autorem jest Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Kolejnych zwycięzców konkursu poznamy 29 listopada w Warszawie.