„Ludzie kina i teatru” po raz kolejny na znaczkach pocztowych

30 października br. Poczta Polska wprowadza do obiegu emisję „Ludzie kina i teatru”. Jest to już szósta edycja z serii zapoczątkowanej w 2012 r., prezentująca aktorów polskich ekranów i scen. Tradycyjnie opiekunem merytorycznym serii jest Stanisław Janicki, autor programu telewizyjnego „W starym kinie”.  

Tegoroczną emisję, zaprojektowaną przez artystkę plastyk Marzannę Dąbrowską, zdobią takie postaci jak Mieczysław Cybulski (1903-1984) – jeden z najpopularniejszych amantów przedwojennego kina, Ina Benita właściwie Janina Ferow-Bułhak (1912-1944) – „kobieta fatalna" polskiego kina lat trzydziestych, która specjalizowała się w rolach kobiet kuszących i niepokojących mężczyzn oraz Kazimierz Junosza-Stępowski (1980-1943) – uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów polskiego teatru. Grywał najczęściej silne postaci, dyrektorów, wyższych oficerów i tyranów. 

Prezentowana dziś kolejna emisja z serii „Ludzie kina i teatru” przypomina nam o ludziach i świecie, który choć przeminął, to pamięć o nim została zapisana na ocalonych fragmentach filmów, fotografiach i publikacjach prasowych. Emisja Poczty Polskiej jest podziękowaniem ludziom, którzy nadal w nasze życie wnoszą wiele radości – mówi Ewa Anna Zych, dyrektor Biura Filatelistyki Poczty Polskiej. – Od dziś te wielkie gwiazdy będą mogły dawać nam tę radość również na znaczkach pocztowych – dodała. 

O znaczku:
autor projektu: Marzanna Dąbrowska
liczba znaczków: 3
wartości: 2,60 zł, 3,20 zł i 3,70 zł
nakłady: po 200 000 szt. każdej wartości (po 120 000 szt. w arkuszach 12-znaczkowych i po 80 000 szt. w arkusiku 3-znaczkowym)
technika druku: offset
format znaczków: 31,25 x 43 mm
papier: fluorescencyjny
arkusze sprzedażne: 12 szt. znaczków jednego rodzaju oraz 3 szt. znaczków każdego rodzaju
data wprowadzenia do obiegu: 30 października 2017 r.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym:http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl