Poczta Polska: Coraz więcej paczek odebranych w ramach usługi „Odbiór w PUNKCIE”

Tylko od stycznia do września tego roku liczba paczek odebranych w ramach usługi „Odbiór w PUNKCIE” wzrosła o 30% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Co ważne, wzrost wolumenu paczek nadawanych Pocztą Polską, uwzględniając wszystkie formy dostaw, jest większy niż tempo rozwoju rynku. Klienci Poczty Polskiej mają do dyspozycji blisko 6,5 tysiąca punktów odbioru paczek. To największa sieć click & collect w Polsce.  

Poczta Polska, oprócz dostaw kurierskich „door to door”, oferuje w  4100 placówkach pocztowych usługę „Odbiór w Punkcie” przesyłek paczkowych lub kurierskich. Do tej sieci dołączyło także blisko 1400 kiosków i saloników RUCH, które wydają przesyłki Poczty Polskiej i blisko 1000 stacji paliw Orlen. Klienci Poczty Polskiej dzięki temu mają do dyspozycji największą sieć click & collect w Polsce do odbioru przesyłek. 

Z najnowszych danych wynika, że największym zainteresowaniem klientów cieszy się możliwość odebrania paczki w placówkach pocztowych. Coraz większą popularność zyskuje jednak możliwość odebrania paczki w sieci stacji paliw Orlen które w większości czynne są całą dobę, czy też w sieci kiosków/saloników RUCH, z których 98 proc. jest czynnych w soboty, a blisko 19 proc. również w niedziele.  

Dynamiczny wzrost przesyłek odbieranych w punktach PKN ORLEN i RUCH zauważalny jest w każdym miesiącu tego roku. W sumie już prawie 10 proc. przesyłek trafia  do jednego z 1400 kiosków czy saloników Ruchu lub też na jedną z blisko 1000 stacji paliw Orlen, skąd Klienci mogą je odebrać. Paczki w stacjach paliw oraz kioskach/salonikach RUCH czekają na odbiór do 7 dni, a klienci są informowani o czekającej przesyłce sms-em. 

Poczta Polska konsekwentnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Na bieżąco śledzimy zmiany, jakie zachodzą na rynku i dostosowujemy nasze usługi – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.  – „Odbiór w punkcie” to jeden ze sposobów na poprawę komfortu korzystania z usług Poczty Polskiej przez naszych klientów. Ta forma dostaw zyskuje na coraz większej popularności, dlatego będziemy rozwijać naszą sieć click&collect. Wkrótce we wszystkich miastach w całym kraju zapewnimy, że zaledwie w kilka minut nasz klient dotrze do jednego z tysięcy naszych punktów. Będzie to największa sieć punktów odbioru dostępna na rynku.  Budujemy przewagę konkurencyjną, coraz lepiej dostosowując nasze usługi do preferencji klientów, w tym również tych z coraz młodszych pokoleń, którzy dokonują zakupów w internecie. W ten sposób realizujemy naszą strategię. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów, zmieniając wizerunek Poczty na coraz aktywniejszego gracza na rynku usług kurierskich i paczkowych szczególnie w segmencie eCommerce.  

Zasada, na jakiej opiera się usługa „Odbiór w PUNKCIE” jest bardzo prosta. Klienci mają możliwość odbioru zamówionego produktu niemal w jednej z 6,7 tysięcy lokalizacji. Są to placówki Poczty Polskiej, stacje paliw Orlen oraz kioski/saloniku RUCH. Klient może odebrać paczkę w wybranym przez siebie miejscu i w dogodnej dla siebie porze. Taka usługa jest również tańsza. To rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich stron transakcji. 

Rozwój usługi „Odbiór w PUNKCIE” to reakcja na dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce. Szybka i tania dostawa stanowi coraz ważniejszy czynnik w podejmowaniu decyzji zakupowych przez e-klientów. Zwłaszcza dziś, w czasach, gdy tradycyjne zakupy zostają zastąpione internetowymi. – Dotrzymujemy tempa rewolucji technologicznej, a e-commerce to jeden z głównych kierunków rozwoju Poczty – podkreśla Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.