@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska udostępnia przelewy natychmiastowe Express Elixir

Poczta Polska aktywnie rozbudowuje portfolio usług cyfrowych, konsekwentnie dopasowując swoją ofertę do potrzeb klientów indywidualnych, instytucjonalnych i biznesowych. Jej strategiczna transformacja w Narodowego Operatora Cyfrowego obejmuje rozwój platform online i aplikacji mobilnych, umożliwiających łatwy dostęp do elektronicznych usług pocztowych, finansowych i ubezpieczeniowych.

Realizując przyjętą strategię cyfryzacji, od  czerwca 2024 r., Poczta Polska udostępnia swoim klientom przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir. Usługa, która jest świadczona przez KIR, umożliwia przesyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym - po zleceniu przelewu środki trafiają na rachunek odbiorcy niemal od razu. System realizuje przelewy międzybankowe w trybie ciągłym: 24/7/365, przez całą dobę, także w weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Płatności natychmiastowe Express Elixir będą oferowane klientom Poczty Polskiej w wybranych urzędach i wprowadzane stopniowo w całej Polsce. Klienci będą mogli zlecać przelewy bezpośrednio w placówce, przy pocztowym okienku. Poczta Polska będzie realizowała przelewy w systemie Express Elixir przy współpracy z Bankiem Pocztowym, który jest uczestnikiem systemu już od 2017 r.

- Przewagą konkurencyjną Poczty Polskiej jest możliwość oferowania Klientom usług finansowych za pośrednictwem swojego banku. Mowa nie tylko o rachunkach bankowych, kredytach, czy kartach płatniczych z logo Poczty Polskiej, ale tak jak w przypadku rozwiązania KIR - wykorzystania do obsługi Klientów w zakresie przelewów natychmiastowych infrastruktury teleinformatycznej Banku Pocztowego  - mówi Michał Leski, Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego.

– Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej - mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR. – Express Elixir w okienku pocztowym włącza opcję dokonywania płatności w czasie rzeczywistym także dla osób, które preferują tradycyjne metody dokonywania transakcji – dodaje Piotr Alicki.