@@include('build/svg-sprite.svg')

Już teraz w placówkach pocztowych znajdziesz książki edukacyjne do matury i egzaminu ósmoklasisty

Do rozpoczęcia tegorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty został już niespełna miesiąc. Z myślą o uczniach, do placówek pocztowych wprowadzono bogatą ofertę książek i innych materiałów edukacyjnych, które pomogą w skutecznej powtórce najważniejszych zagadnień z podstawy programowej.

Wszyscy maturzyści mogą skorzystać z oferty obejmującej m.in. „Arkusze maturalne” z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Materiały oparte są na aktualnych wymaganiach maturalnych oraz wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dzięki nim licealiści mogą nie tylko zrozumieć strukturę egzaminu, ale także przećwiczyć każdy typ zadań.

Uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej mogą się przydać pozycje z trzech serii: „Korepetycji ósmoklasisty”, „Egzaminu ósmoklasisty” oraz „Paszportu ósmoklasisty”. W każdej z nich znajdują się książki ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych: matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego, które pozwolą samodzielnie powtórzyć wiadomości i poćwiczyć przed egzaminem.

W placówkach pocztowych można kupić także szereg innych produktów przydatnych w czasie ostatnich przygotowań do egzaminów, m.in. długopisy, pisaki i zakreślacze. Badania dowodzą, że pisanie ręczne pomaga się uczyć i poprawia pamięć, a zakreślanie najważniejszych informacji oraz stosowanie różnych kolorów w notatkach pozytywnie wpływa na zapamiętywanie.

Poczta Polska pomaga również wybrać dalszą ścieżkę edukacyjną. Na półkach z prasą, w wybranych placówkach pocztowych, można znaleźć czasopisma edukacyjne tj. „Cogito” (dla młodzieży) i „Victor” (dla uczniów 7-8 klas). Te tytuły prasowe pomagają poszerzyć horyzonty, zainspirować się historiami osób wartych naśladowania czy wybrać kierunek dalszego kształcenia. Oprócz tego zawierają wiele porad na temat skutecznej nauki. Poczta umożliwia również zamówienie numerów archiwalnych tych tytułów.