@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska sprzedaje miliony kartek pocztowych i zachęca do wysyłania życzeń świątecznych w tradycyjnej formie

Przesyłanie życzeń świątecznych to jedna z tradycji wielkanocnych. Wiele osób wciąż wysyła z tej okazji tradycyjne kartki i karnety. Świadczą o tym wyniki sprzedaży odnotowane przez Pocztę Polską w ostatnich latach. W 2023 roku w placówkach pocztowych i za pośrednictwem listonoszy sprzedało się ok. 1,7 mln kartek i karnetów wielkanocnych.

Na całym świecie odnotowuje się spadki w ilości wysyłanej korespondencji pocztowej. Nadal jednak są osoby, które preferują tradycyjną formę komunikacji. Zamiast SMS-ów i życzeń przesyłanych za pośrednictwem komunikatorów, wybierają papierowe kartki lub karnety i wysyłają je np. z okazji świąt.

W tym roku w ofercie Poczty Polskiej znajduje się ponad 70 wzorów kartek i karnetów wielkanocnych. Koszt zakupu najtańszej kartki nie przekracza 2,50 zł, najdroższego karnetu – 15,00 zł. W ramach akcji Wielkanoc, trwającej do 5 kwietnia, w placówkach pocztowych dostępne są także różnorodne dekoracje i ozdoby świąteczne oraz bogata oferta wydawnictw dziecięcych.

W sprzedaży całorocznej dostępne są kartki i karnety na różne okazje, w tym imieninowe, urodzinowe, z okazji chrztu czy ślubu. Przez cały rok Poczta Polska sprzedaje też kartki pocztowe z wizerunkami miast oraz lokalnych atrakcji turystycznych. Sezonowo oferowane są kartki i karnety na wiele okoliczności, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, I Komunia Święta, Dzień Babci i Dzień Dziadka, Walentynki oraz Dzień Matki i Dzień Ojca. W 2023 roku w placówkach pocztowych i za pośrednictwem listonoszy sprzedanych zostało łącznie prawie 7 mln sztuk kartek i karnetów.

Poczta Polska umożliwia również kupno artykułów niezbędnych do wysłania kartek pocztowych i karnetów takich jak znaczki pocztowe, w tym z motywami okolicznościowymi oraz koperty. Karnet okolicznościowy można nie tylko wysłać, ale także podarować komuś w formie dodatku do upominku, który także można zakupić w placówce pocztowej (m.in. książki, artykuły dekoracyjne, gry, zabawki czy popularne gadżety i słodycze).