@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska: W czasie wakacji warto zajrzeć do placówki pocztowej

Do końca sierpnia w placówkach pocztowych można kupić setki produktów, które przydadzą się w czasie wakacji. Trzon oferty letniej stanowią kartki i pocztówki oraz regionalne gadżety. Ponadto w ofercie dostępne są produkty niezbędne w czasie wycieczki, pikniku, plażowania i innych aktywności związanych z letnim wypoczynkiem. Część produktów można kupić we wszystkich placówkach własnych, inne – tylko regionalnie, tak aby turyści mogli kupić pamiątki z odwiedzanych miejscowości oraz mapy i przewodniki po odwiedzanych terenach.

W asortymencie na lato znajdują się przede wszystkim produkty związane z przesyłaniem pozdrowień z wakacji (kartki pocztowe, widokówki, karnety okolicznościowe) oraz m.in. gadżety (magnesy, podkładki, koszulki z nadrukami, breloki, czapki), produkty na upał (okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem, wachlarze i wiatraczki ręczne) i na deszcz (parasole, płaszcze przeciwdeszczowe). W placówkach pocztowych można kupić także mapy (turystyczne, samochodowe, hobbystyczne), przewodniki (na weekend, atlasy, plany miast), książki (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), zabawki (plażowe, gry, zestawy kreatywne) oraz produkty przydatne w czasie spotkań w plenerze (tekstylia, lampy naftowe, zapalarki, świece, herbaty i kawy mrożone, napoje butelkowane, słodycze, produkty przeciw komarom i kleszczom, torby płócienne). Sezonowe produkty będą dostępne do 31 sierpnia br. lub do wyczerpania zapasów.

Oferta na lato to kolejna tegoroczna oferta sezonowa, która pojawiła się w placówkach pocztowych. Wcześniej były to produkty związane z początkiem roku (kalendarze), z Dniem Babci i Dniem Dziadka, walentynkowe, związane z Międzynarodowym Dniem Kobiet i Międzynarodowym Dniem Mężczyzn, Wielkanocą, Dniem Matki i Dniem Ojca oraz Dniem Dziecka. Każda z nich cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów Poczty Polskiej. Hitem sprzedażowym zazwyczaj są magnesy, breloki, słodycze oraz artykuły piśmiennicze.

Za wszystkie produkty można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub BLIKIEM, przy okazji korzystając również z wypłaty środków w ramach usługi cashback.

Asortyment handlowy w placówkach pocztowych dzieli się na całoroczny oraz sezonowy. Filarem oferty handlowej pozostają towary związane z usługami pocztowymi i wysyłaniem listów i paczek, tj. koperty, opakowania kartonowe czy artykuły do pakowania oraz kartki pocztowe, widokówki i karnety okolicznościowe. W stałej sprzedaży oferowane są także wydawnictwa książkowe dla dorosłych i dzieci, prasa, słodycze, napoje, artykuły papiernicze i biurowe oraz zabawki i gry. W wybranych placówkach pocztowych można zakupić także produkty kolekcjonerskie (filatelistyczne i numizmatyczne) oraz związane z nimi artykuły, takie jak np. różnego typu albumy, klasery czy lupy.

Oferta dostępna w placówkach pocztowych dostosowana jest do potrzeb klientów, w tym lokalnej społeczności. Znajdują się w niej m.in. produkty, które chętnie wybierają osoby nie korzystające z zakupów on-line oraz nie kupujące w sklepach wielkopowierzchniowych. Poczta Polska to także alternatywa dla osób, które poszukują produktów trudniej dostępnych w innych miejscach prowadzących handel stacjonarny.