@@include('build/svg-sprite.svg')

Nowa sortownia Poczty Polskiej w Warszawie jeszcze w tym roku - status

W 2023 roku powstanie największy i najnowocześniejszy kompleks logistyczny Poczty Polskiej – Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy w Ciemnem pod Radzyminem. Nowoczesna sortownia dedykowana obsłudze przesyłek kurierskich (KEP) będzie w pełni umaszynowionym, najnowocześniejszym centrum logistycznym Poczty Polskiej.

Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy (WER) Warszawa II będzie obsługiwał przesyłki paczkowe oraz paletowe w dwóch obiektach o łącznej powierzchni ponad 50 tys.m2. Obecnie na terenie budowy trwają roboty żelbetowe oraz montaż prefabrykatów, konstrukcji stalowych i pokrycie dachów. Realizowane są również prace związane z siecią zewnętrzną oraz montaż instalacji sanitarnej i przeciwpożarowej wewnętrznej.

Skala inwestycji pozwoli zapewnić najwyższej jakości obsługę logistyczną, wzrost efektywności, satysfakcji klientów i pozyskanie kolejnych odbiorców.

Poczta unowocześnia swoją sieć logistyczną, która w perspektywie najbliższych lat pozwoli na realizację strategii rozwoju biznesu KEP, e-commerce i usług logistycznych.  Operator Narodowy prowadzi wielopłaszczyznowe prace nad unowocześnieniem swojej sieci logistycznej. W sortowni we Wrocławiu (WER), już w maju, zostanie oddany do użytku pierwszy z trzech sorterów do automatycznego opracowania przesyłek KEP. Kolejne zostaną oddane do użytku w III kwartale br. w WER Lublin i WER Lisi Ogon k. Bydgoszczy.