@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska tworzy cyfrową społeczność filatelistyczną w Polsce i na świecie

Już dziś, tj. 18 października Poczta Polska uruchamia specjalną stronę internetową: nft.poczta-polska.pl., gdzie będziemy przedstawiać ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa. Pierwszych 1558 klientów, którzy zapiszą się na newsletter otrzyma Talara Filatelistycznego „August”. Emisja kryptoznaczków „Polska w kosmosie” jest zaplanowana na I kwartał 2023 roku. To prekursorskie kryptoprodukty filatelistyczne Spółki stawiającej na cyfryzację.

Koncept wydania pierwszego polskiego kryptoznaczka to efekt połączenia zamiłowania do filatelistyki i nowoczesnych technologii. Każdy z czterech rodzajów kryptoznaczka składa się z dwóch elementów: tradycyjnego znaczka pocztowego oraz części cyfrowej reprezentowanej przez unikalne tokeny NFT w sieci Polygon w standardzie ERC1155.

Poczta Polska, które coraz bardziej staje się firmą cyfrową, planuje wydanie historycznych talarów filatelistycznych i czterech kryptoznaczków o nazwie emisji „Polska w kosmosie”. Pierwszy Talar będzie od pozyskania już w październiku br., zaś Kryptoznaczki w I kwartale 2023 roku.

Zainteresowani nabyciem kryptowalorów filatelistycznych powinni odwiedzić uruchomianą dziś stronę internetową https://nft.poczta-polska.pl/

Poczta Polska przygotowała na niej akcję promocyjną „Złap Talara”, w ramach której każdy kto na stronie zapisze się na newsletter Poczty Polskiej, będzie mógł pozyskać pierwszego Talara Filatelistycznego z wizerunkiem Króla Zygmunta Augusta.

Talar jest pierwszym produktem wirtualnej kolekcji Poczty Polskiej. Wyemitowany został 18 października 2022 r. ponieważ to właśnie tego dnia Poczta świętuje Dzień Łącznościowca.

Kryptowalorów będzie jedynie 1558. I nie jest to liczba przypadkowa. Dokładnie w 1558 roku król Zygmunt August „ustanowił stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń, za pomocą poczty, czyli koni rozstawnych”.

Na uruchomionej dziś stronie Poczta Polska będzie systematycznie przedstawiać swoją ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa. Wersje fizyczną kryptoznaczków filatelistycznych będzie można zakupić w wybranych placówkach pocztowych oraz na stronie www.filatelistyka.poczta-polska.pl.

- Jako firma łączymy funkcje tradycyjne z nowoczesnymi, cyfrowymi. Nawiązujemy w naszej akcji promocyjnej do króla Zygmunta Augusta, który założył pocztę w Polsce, a równocześnie przygotowaliśmy system polskiego krypoznaczka, który jest nie tylko połączeniem tradycyjnych znaczków pocztowych i technologii kryptograficznych, ale również kompletnym środowiskiem tworzącym cyfrową społeczność filatelistyczną w Polsce i na świecie. Zależy mi na wkroczeniu Poczty Polskiej w świat technologii w rożnych obszarach naszej działalności. Uważam, że filatelistyczna aktywność może być bardzo interesującym przyszłościowym rozwiązaniem  – powiedział Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Partnerami emisji są: Polska Agencja Kosmiczna oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.