@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska zawarła umowę najmu nowej hali dla sortowni w Kaliszu

Poczta Polska realizuje projekt transformacji sieci logistycznej do obsługi zwiększającego się wolumenu przesyłek KEP (kurier, paczka, ekspres).  Spółka zawarła umowę najmu nowej hali dla sortowni w kompleksie Panattoni w Kaliszu. Nowa lokalizacja zapewni odpowiednią powierzchnię dla realizacji kluczowych procesów logistycznych dla mieszkańców południowej części województwa wielkopolskiego. 

Część magazynowa w Panattoni Park Kalisz przy ul. Rozwojowej 1 to nowoczesna powierzchnia z dostępem do doków i wjazdem z poziomu „0”, z możliwością elastycznego dopasowania do oczekiwań firm z różnych branż. Inwestycja położona jest w niedalekiej odległości od głównych szlaków komunikacyjnych kraju i leży bezpośrednio przy drodze krajowej nr 25, w odległości 2,5 km od obwodnicy Kalisza i ok. 7 km od drogi nr 12, co zapewnia dogodny transport kołowy.

Rynek kurierski to jeden z głównych obszarów strategicznych, w jakich chcemy się dalej intensywnie rozwijać i które stanowią dla nas priorytet ściśle związany z nowymi inwestycjami. Naszym celem jest poprawa efektywności aktualnej sieci logistycznej: wzrost terminowości, przepustowości sieci i optymalizacja kosztów związanych z obsługą przesyłek – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

W ramach najmu Poczta Polska będzie dysponowała łączną powierzchnią 4,3 tys. m 2   na którą składać się będzie ponad 3,7 tys. mpowierzchni magazynowej wraz z 8 dokami rozładowczymi, bramą drive-in i 4 bramami kurierskimi, ponad 650 m² powierzchni biurowo-socjalnej i 23 miejscami parkingowymi oraz placem załadunkowym.  

Spółka rozbudowuje nowoczesną infrastrukturę logistyczną, by zapewnić optymalne rozwiązania i zaplecze do obsługi zwiększających się wolumenów paczek. Kluczowe jest zatem zapewnienie powierzchni do opracowywania przesyłek KEP – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.  

Zakończenie inwestycji Panattoni Park Kalisz planowane jest w drugiej połowie maja br. Najem nowej hali przez Pocztę Polską pozwoli na znaczące zwiększenie powierzchni w stosunku do obecnie posiadanej. 

Aktualnie procesy logistyczne realizowane są w rozdzielni w Ostrowie Wlkp. przy ul. Towarowej 3.  Obecne warunki w znacznym stopniu ograniczają możliwość sprawnej obsługi załadunku i wyładunku pojazdów. Ponadto, nieruchomość ta posiada niedostateczną powierzchnię operacyjną do realizacji bieżących zadań.