Poczta Polska szuka pomocników św. Mikołaja. Na chętnych czeka 1500 miejsc pracy 

Operator narodowy poszukuje pracowników do sortowni przesyłek oraz kierowców, którzy zapewnią terminowe doręczanie przesyłek przed świętami. Przeważającą formą zatrudniania będą umowy zlecenia.

Ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce, Poczta Polska S.A. spodziewa się istotnego wzrostu popytu na usługi kurierskie i paczkowe podczas najbliższego okresu świątecznego, o co najmniej 60% w stosunku do miesięcy wcześniejszych. Poczta Polska przygotowuje się do obsłużenia nawet dwukrotnie większej liczby przesyłek niż przeciętnie notowanych wielkości w roku - w tym również z okazji Black Friday.

– Poczta Polska zamierza zatrudnić ok. 1500 pracowników do pracy w sortowniach oraz kierowców. W ramach kampanii rekrutacyjnej nasza firma oferuje umowy zlecenia. Oferta dotyczy przede wszystkim osób, które chciałyby podreperować swój budżet przed świętami. To dlatego istnieje opcja podjęcia pracy bez konieczności zmiany stałego miejsca zatrudniania, a więc interesująca dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodów i chciałyby pracować w różnych porach dnia – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Natomiast od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t w zależności od wybranej oferty). W założeniach oferta dotyczy pracy do końca roku, ale w określonych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia nawiązanej współpracy.

Zapraszamy chętnych do pracy w pocztowych sortowniach przesyłek, a w szczególności w Warszawie, Lisim Ogonie (województwo kujawsko-pomorskie), Niepołomicach, Zabrzu, Łodzi, Wrocławiu i KomornikachKierowców zatrudnimy przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Toruniu, Niepołomicach, Gdyni, Katowicach, Łodzi.

Stawki dla pracowników są zależne od lokalizacji:
kierowcy do 3,5 t - od 19 do 24 zł za godzinę
kierowcy powyżej - 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę
pracownicy sortowni - od 18,50 do 24 zł za godzinę

Osoby zainteresowane ofertą zachęcamy do aplikowania za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=9a3d9d9aa5414f00b8efc30357f5624b

– W ramach kampanii świątecznej Poczta poszukuje pracowników do końca bieżącego roku, ale chętnych do podjęcia pracy na umowy zlecenia Poczta poszukuje w mniejszym stopniu także przez cały rok. Warto sprawdzać nasze oferty pracy – dodaje Justyna Siwek.

Aktualne oferty pracy, w tym również te dotyczące świątecznych rekrutacji, dostępne są na stronie internetowej Poczty Polskiej w zakładce Praca/Kariera.

W okresie ostatnich miesięcy sieć logistyczna Poczty Polskiej S.A. została przemodelowana, z silną koncentracją na obsługę przesyłek kurierskich i paczkowych, celem zapewnienia lepszej terminowości dostaw.    

Jednocześnie w stosunku do roku ubiegłego rozbudowaliśmy sieć punktów odbioru, która liczy już 17 tys. lokalizacji. Zwiększa dostępność naszych usług i poprawia wygodę klientów. Istotnie zwiększyliśmy naszą obecność w małych miastach i obszarach wiejskich. 15 listopada Poczta Polska zaprezentowała klientom nową ofertę usług kurierskich Pocztex.