Poczta Polska: przywracamy możliwość wysyłania przesyłek do Kolumbii, rozszerzamy zakres usług do kolejnych krajów

Od 16 lipca br. wchodzą w życie kolejne zmiany dotyczące nadawania przesyłek zagranicznych. Rozszerzeniu ulega zakres usług oferowanych klientom nadającym przesyłki do: Chin, Japonii, Wielkiej Brytanii oraz Izraela. Ponadto na listę krajów objętych wysyłką przesyłek zagranicznych wraca po wielu miesiącach Kolumbia.

Od 16 lipca klienci wysyłający przesyłki do: Chin, Japonii oraz Wielkiej Brytanii będą mogli ponownie skorzystać z usługi EMS, natomiast nadając przesyłkę do Izraela - z usługi GLOBAL Expres i Paczka pocztowa priorytetowa. Także od tego dnia wznowieniu ulega przyjmowanie listów zwykłych i poleconych adresowanych do Kolumbii. Warto podkreślić, że przesyłki w ramach usługi EMS dostarczane są w systemie „od drzwi do drzwi”, co sprawia, że cieszy się ona sporą popularnością wśród klientów, którzy chcą w sposób szybki i komfortowy nadać dokument lub towar za granicę.

Poczta Polska dokłada wszelkich starań, aby umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. W związku z przywracaniem transportu lotniczego Spółka rozszerza przyjęcia przesyłek do innych krajów. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

W związku z utrudnieniami w transporcie związanymi m.in. z COVID-19, a zwłaszcza w transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych zagranicznych operatorów pocztowych, spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do  innych krajów.

Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są na stronie Spółki.