Wyślij list do Maroka i Kataru. Poczta Polska umożliwia nadawanie przesyłek do kolejnych krajów

Od 14 października br. Poczta Polska rozszerza możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów. Od dziś paczkę można wysłać także do Kataru i Maroka. Do Kataru można nadawać listy polecone i zwykłe, zaś do Maroka listy polecone i zwykłe oraz paczki priorytetowe. Połączenia pocztowe zostały przywrócone już do ponad 70 krajów i terytoriów.

Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z przewoźnikami, zwłaszcza liniami lotniczymi oraz zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

Klienci Poczty Polskiej mogą już wysyłać przesyłki do ponad 70 krajów i terytoriów na świecie. W październiku operator narodowy przywrócił również możliwość wysyłania przesyłek listowych do królestwa faraonów Egiptu, państwa dwóch kontynentów Kazachstanu, w rejony południowo-zachodniego Pacyfiku czyli Nowej Zelandii oraz na Półwysep Indochiński do Wietnamu.

 Poczta Polska odpowiada za przesyłkę na terenie naszego kraju, natomiast za to, co dzieje się z nią dalej odpowiadają inni operatorzy pocztowi na drodze, którą podąża przesyłka. Trzeba się niestety liczyć z możliwymi opóźnieniami doręczeń przesyłek w związku z ograniczeniami w transporcie lotniczym oraz utrudnieniami na drogach europejskich, jak też ograniczeniami prac służb pocztowych na całym świecie, które mają związek z pandemią – mówi Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej.

Opóźnienia wynikają z ograniczeń zwłaszcza w transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz opóźnieniach w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych.

Przesyłki kurierskie, które są zaliczane do najszybciej doręczanych, można obecnie wysyłać w sumie do 21 państw, min. Norwegii, Irlandii i Niemiec. Paczki pocztowe można natomiast nadawać do ponad 60 krajów i terytoriów.

Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są na stronie internetowej Poczty Polskiej.