@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska: nasza flota z tysiącem nowych aut

Operator pocztowy leasinguje ponad tysiąc samochodów dostawczych. To efekt zawartych właśnie umów z ING Lease na samochody do 3,5 t marki Peugeot oraz z PKO Leasing S.A. na samochody o ładowności 8 t marki Iveco.

Poczta Polska stawiając na rozwój logistyki dba o sprawne doręczanie listów i paczek. Nowe auta zapewnią efektywny transport przesyłek kurierskich, obsługę klientów biznesowych, głównie e-sklepów oraz zapewnią połączenia logistyczne placówek pocztowych z sortowniami.

Na podstawie umowy z firmą ING Lease Poczta wprowadzi 1 028 samochodów do 3,5 t w dwóch transzach. Połowa z nich zostanie dostarczona do końca roku, druga część w pierwszym kwartale 2021. Zamówione samochody marki Peugeot mają ładowność od 0,5 t do 1,7 t, co zapewnia realizację różnorodnych zadań transportowych.

- Rozwój logistyki jest kluczowy dla działalności biznesowej Poczty Polskiej. Szczególnie teraz, kiedy przygotowujemy się do piku przedświątecznego, ważne jest dla nas zapewnienie sprawnego transportu  do obsługi przesyłek dynamicznie rosnącego ryku eCommerce – mówi Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Ponadto do końca roku PKO Leasing S.A., dostarczy Poczcie 18 aut ciężarowych marki Iveco o ładowności do 8 t, pozostałe 25 ciężarówek dołączy do floty pocztowej w I kwartale 2021 roku. Zamówione samochody będą miały  nadwozie typu furgon, wyposażone w platformy załadunkowe w 2 typach o ładowności do 4,5 t oraz do 8 ton.

- Modernizacja floty jest odpowiedzią Poczty na stały trend wzrostu  liczby paczek.  Nowoczesne auta to nie tylko większa efektywność transportu, czy optymalizacja kosztów, ale także wygoda dla użytkujących je kierowców – dodaje Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej. 

Umowy z dostawcami leasingowanych samochodów są wynikiem przeprowadzonego przez Spółkę postępowania przetargowego.  

Poczta Polska użytkuje ponad 5000 samochodów dostawczych różnego typu, w tym 20 aut elektrycznych. Dysponuje siecią 7,6 tys. placówek pocztowych, przewozi rocznie ok. 1,7 mld przesyłek.