@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska wygrała w prestiżowym plebiscycie flotowym FLEET DERBY 2020

Poczta Polska wygrała w ogólnopolskim plebiscycie flotowym FLEET DERBY 2020 w kategorii Elektromobilność, podkategoria Ekologiczna flota. Spółka jest największym operatorem logistycznym w kraju i jednocześnie posiada największą liczbę użytkowych aut elektrycznych w Polsce.

Plebiscyt FLEET DERBY organizowany jest przez redakcję prestiżowego miesięcznika „Fleet”. Głównym celem jest prezentacja produktów, usług flotowych dostępnych na polskim rynku oraz promocja dostawców rynkowych i najlepszych rozwiązań dla firm. W tym roku organizowano plebiscyt już po raz dziewiąty. Głosowanie za pośrednictwem strony internetowej trwało od stycznia do czerwca br. W sumie oddano aż 170 tys. potwierdzonych głosów. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach: Osobowość Flotowa, Fleet Manager Roku, Napędy alternatywne, Elektromobilność, Produkt/Usługa Flotowa oraz Motoryzacyjna Marka Flotowa.
- Wygrana Poczty Polskiej to dla nas powód do zadowolenia. Cieszymy się, że działania Poczty Polskiej na rzecz rozwoju transportu opartego na paliwach alternatywnych są doceniane nie tylko przez branżę motoryzacyjną, ale też samych klientów. Sukcesywna zamiana naszej floty na ekologiczną, zmniejszy emisję CO2 i wpisuje w długofalowe działania CSR Spółki w obszarze zrównoważonego rozwoju – mówi Tomasz Zdzikot, Prezes Zarządu Poczty Polskiej.
Od listopada ubiegłego roku Poczta Polska korzysta z 20 nowoczesnych Nissanów e-NV200. Elektryki są wykorzystywane w codziennej pracy pocztowców, szczególnie w dużych miastach. Można je zobaczyć na ulicach Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Samochody zbierają dobre opinie wśród kierowców Poczty Polskiej, a także są pozytywnie odbierane przez klientów, przede wszystkim w związku z walorami ekologicznymi tj.: braku emisji spalin i hałasu. Do tej pory przejechały równowartość czterech okrążeń równika, czyli ok. 160 tys. km.
- W moim przekonaniu elektromobilność to element rewolucji technologicznej. Przez ostatnie lata naszą rzeczywistość cechował brak alternatywy dla pojazdów zasilanych olejem napędowym, czy zasilanych benzyną. Teraz oferta rynkowa rozszerza się o pojazdy: hybrydowe, o zasilaniu wyłącznie z baterii trakcyjnych, gazem CNG, LNG oraz tankowanych wodorem. Poczta Polska jest aktywnym uczestnikiem tych zmian – podkreśla Tomasz Zdzikot.
Poczta Polska ma w planach dalsze i długofalowe obniżanie emisji CO2.