Premier Beata Szydło: Lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa

Premier Beata Szydło uczestniczyła w otwarciu nowej pocztowej placówki. Otwieramy, dzięki współpracy Poczty Polskiej i samorządu, nowy urząd pocztowy – poinformowała premier w czwartek w Gozdzie (woj. mazowieckie).

To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań –  mówiła premier Beata Szydło. W jej opinii  jest to danie szansy na to, żeby lokalne społeczności i zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa oraz stabilności.

Zdaniem premier, instytucje, które są obywatelom potrzebne do codziennego życia powinny być blisko ich domów. Szefowa rządu podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa.

Premier Szydło przypomniała, że obecnie resort spraw wewnętrznych realizuje program przywracania posterunków policji. W tym roku otworzonych zostało 24 posterunków w małych miejscowościach. Inicjatywa otwierania nowych placówek pocztowych, jest kolejnym przedsięwzięciem, które małym, lokalnym społecznościom przywraca instytucje publiczne.