Poczta Polska Liderem Dostępności

W Polsce żyją ponad cztery miliony ludzi z niepełnosprawnościami – to m.in. osoby głuche, niewidome czy niepełnosprawne ruchowo. Nowoczesne państwo i nowoczesne przedsiębiorstwa, projektując budynki czy usługi, muszą brać pod uwagę potrzeby tej największej mniejszości w naszym kraju. Ich starania zostały nagrodzone w Pałacu Prezydenckim na Gali konkursu „Lider Dostępności”. W  kategorii „sieć placówek” zwyciężyła Poczta Polska.

Wśród wyróżnionych w pozostałych siedmiu kategoriach znaleźli się m.in. Miasto Gdynia, Sukiennice czy Szpilkostrada we Wrocławiu. Nagrody Liderom Dostępności wręczał Prezydent Andrzej Duda. – Gratuluję, wszyscy Państwo tworzycie nowoczesną Polskę, bo nowoczesność to kwestia dostępności. To również świadectwo nowoczesności firmy oraz człowieczeństwa i empatii – mówił Prezydent.

Konkurs „Lider Dostępności” ma promować tych, którzy chcą i realizują zasady dostępności i robią to od wielu lat na rzecz tych, którzy przez wiele lat byli pomijani – wyjaśnił Piotr Pawłowski, Prezes Fundacji Integracja. Uczestnicy konkursu nagradzani się w ośmiu kategoriach. Poczta Polska zwyciężyła jako firma, która wyróżniła się kompleksowym dostosowywaniem swoich placówek do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby Poczta była nie tylko dostępna, ale i przyjazna dla każdego klienta. Oczywiście w przypadku tak dużej sieci placówek zmiany te są rozciągnięte w czasie. Cieszę się jednak, że zostały przez Państwa dostrzeżone i uhonorowane – mówił Prezes Poczty Polskiej, Przemysław Sypniewski.