Znaczki z Reksiem, Banknoty Solidarnościowe, monety z Bruce’em Lee – Fila Expo Warsaw 2016

Już w najbliższy weekend, 2-3 września, w Warszawie odbędzie się największa impreza filatelistyczna w Europie Środkowej. Na gości czeka wiele atrakcji, m.in. kolekcje znaczków i monet z całego świata. Głównym wystawcą targów jest Poczta Polska.

Fila Expo Warsaw to impreza nie tylko dla miłośników filatelistyki i numizmatyki. Przygotowane przez wystawców z całego świata ekspozycje zainteresują też szerszą publiczność. Mennica Singapurska zaprezentuje specjalną kolekcję monet wydaną z okazji 75-tych urodzin Bruce’a Lee, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne zaprezentuje wystawę poświęconą “Banknotom Solidarnościowym” oraz innym eksponatom związanym z działalnością opozycji antykomunistycznej, a PZF VARSAVIANA za pomocą znaczków pokaże nam historię Poczty w Warszawie. Na Polskim Stoisku Numizmatycznym będzie można samodzielnie wybić żeton. W tym samy miejscu goście wymienią swoje bilety na pamiątkowe żetony.   

Na tak dużej imprezie nie może zabraknąć Narodowych Operatorów Pocztowych. Głównym bohaterem wydarzenia będzie oczywiście Poczta Polska, oprócz niej zobaczymy też stoiska Poczty Kirgijskiej i Wysp Owczych. Nasz operator opowie nam o historii Polski i Poczty Polskiej przez pryzmat znaczków.  Goście będą mogli kupić, oprócz produktów powiązanych tematycznie z pamiętnymi wydarzeniami historycznymi oraz z dziedziny sportu, również znaczki pocztowe z ostatnich najważniejszych emisji filatelistycznych, poświęconych takim wydarzeniom, jak: Światowe Dni Młodzieży, Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, Szczyt NATO w Warszawie 2016, utworzenie Armii Andersa.

W ofercie znajdą się również produkty z emisji wspólnych Poczty Polskiej z zagranicznymi operatorami pocztowymi, m.in. krajów Grupy Wyszehradzkiej, Niemiec, Turcji oraz Watykanu.

Poczta Polska przygotowała też gratkę dla najmłodszych gości – znaczki poświęcone polskim filmom animowanym, m.in. z kultowym bohaterem Dobranocki - Reksiem.

Targi odbywają się w dnia 2-3 września w Hali EXPO XXI, w godzinach 10:00-16:00. Dla osób poniżej 18 roku życia wstęp wolny.