Poczta Polska: „Reksio” na znaczkach pocztowych

Poczta Polska pamięta o najmłodszych i z okazji Dnia Dziecka wprowadziła do sprzedaży  dwa znaczki serii „Polski film animowany” z Reksiem. 1 czerwca pojawi się także emisja filatelistyczna „Rodzina” .

Na znaczkach „Polski film animowany” o nominałach 2 zł i 2,50 zł znajdują się kadry z filmu „Reksio”. „Reksio” to jeden z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci. Produkowany był przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w dwóch seriach w latach 1967–1990. W przyszłym roku przypada 50-lecie powstania filmu oraz 95. rocznica urodzin jego twórcy, Lechosława Marszałka.

Z kolei znaczek emisji „Rodzina” o wartości 3,70 zł wejdzie do obiegu 1 czerwca. Emisja jest częścią kampanii społecznej wspierającej rządowy program „Rodzina 500 Plus. Na Kopercie FDC umieszczono rysunek do pokolorowania dla dzieci. Autorką znaczków obu emisji jest Aleksandra Pietrzak.

Do tej pory w serii „Polski film animowany” na znaczkach w 2012 roku znalazł się bohater serialu animowanego „Zajączek Parauszek”. W tej samej serii w 2014 roku Poczta Polska wydała znaczek z bohaterkami bajki „Dzwoneczek i tajemnica piratów”.