@@include('build/svg-sprite.svg')

Światowe Dni Młodzieży na znaczkach Poczty Polskiej

Poczta Polska wprowadziła do obiegu emisję „Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016” 10 maja 2016 r. Składa się na nią znaczek w bloku o nominale 6 złotych w nakładzie 600 tysięcy sztuk oraz znaczek pocztowy o nominale 2,5 złotego (1 400 tysięcy sztuk w arkuszach 50-znaczkowych oraz 400 tysięcy sztuk w arkuszach 4-znaczkowych). Autorką projektów znaczków jest Agnieszka Sancewicz.

Emisję uzupełniają dwie koperty FDC oraz czarnodruk w nakładzie 40 000 sztuk. Emisja jest realizowana jako wspólne przedsięwzięcie Poczty Polskiej i Poczty Watykańskiej.  Przed obchodami będzie również dostępne w sprzedaży wydanie Poczty Watykańskiej.

Poczta Polska po raz trzeci przygotowała znaczki z okazji Światowych Dni Młodzieży. Poprzednie dwuznaczkowe emisje pojawiły się w także latach 2014 i 2015.

W lipcu br. zostaną również wprowadzone do sprzedaży foldery:

 Emisję „Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016” można kupić w sklepie internetowym Poczty Polskiej www.filatelistyka.poczta-polska.pl oraz w wybranych placówkach pocztowych. Pełna oferta filatelistyczna poświęcona Światowym Dniom Młodzieży znajdzie się również na stoiskach okolicznościowych, które Poczta Polska przygotowuje w związku z wydarzeniem.