Poczta Polska: artykuły patriotyczne do nabycia w placówkach

W placówkach Poczty Polskiej można zaopatrzyć się w atrakcyjne biało-czerwone kokardy oraz flagi narodowe, chorągiewki, koszulki z godłem, a także patriotyczne wydawnictwa.

Święto Narodowe Trzeciego Maja, a wcześniej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Pracy to okazje do dekorowania naszej przestrzeni barwami narodowymi. Flagi  pojawią się m. in. w oknach i balkonach, biało-czerwone kokardy narodowe, tzw. kotyliony Polacy przypną do klap marynarek, włożą koszulki z motywami państwowymi. Gadżety patriotyczne różnego rodzaju można kupić w każdej placówce Poczty Polskiej.

Flagę możemy wywiesić na balkonie lub na elewacji budynku, wykorzystując uchwyt i drewniany drzewiec. W przypadku braku miejsca na dużą ekspozycję warto zdecydować się na chorągiewkę lub zakupić flagietkę samochodową. Dla tych, którzy strojem chcą zamanifestować swój patriotyzm, przygotowaliśmy koszulki z godłem naszego kraju.

Elegancką formą patriotycznej ozdoby jest kokarda narodowa. W naszej burzliwej historii były one często wykorzystywane jako forma manifestacji patriotycznych postaw, m.in. w czasie powstań. Wojsko Polskie nosiło je już od czasów wojen napoleońskich, po raz pierwszy zostały skodyfikowane w 1831 roku uchwałą Sejmu Królestwa Polskiego.

Przypominamy, że flagi narodowej nie można niszczyć, należy ją ściągać w czasie deszczu czy wichury oraz w nocy, jeśli nie jest oświetlona. Flagi nie można wyrzucić do śmieci. W przypadku, gdy musimy się jej pozbyć, powinniśmy ją uroczyście spalić.