Poczta Polska z nagrodą Gazety Bankowej za projekt Mobilny Listonosz

„Gazeta Bankowa”, organizator konkursu „Techno Biznes”  nagrodziła najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania wdrożone w firmach i instytucjach najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Grupa Poczty Polskiej została doceniona za projekt Mobilny Listonosz w kategorii: Transport i logistyka oraz Wirtualną Drukarkę w kategorii IT.

Nagrodzony „Mobilny Listonosz” Poczty Polskiej to aplikacja i tablety potrzebne przy obsłudze kontraktu z Ministerstwem Sprawiedliwości na doręczanie korespondencji sądowej. 

W ramach tego projektu PP, listonosze w całym kraju otrzymują urządzenia mobilne, cały czas podłączone do internetu, dzięki którym informacja o statusie przesyłki i doręczeniu dociera online do nadawcy.

 To kolejny krok w kierunku pełnienia przez Pocztę roli operatora cyfrowego. „Mobilny Listonosz” w niedalekiej przyszłości stanie się platformą skupiającą wiele innowacyjnych usług Poczty Polskiej – podkreślił Tomasz Jeruzalski, dyrektor zarządzający Pionem Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej.

Poczta Polska jako narodowy operator dysponuje odpowiednimi rozwiązaniami technologicznymi oraz siecią placówek, aby wspierać administrację w procesie cyfryzacji usług publicznych. Poczta Polska jest w stanie zapewnić zintegrowany wielokanałowy dostęp do e-usług dla 100% mieszkańców kraju.