Poczta Polska: film w języku migowym na temat Programu 500 Plus

Poczta Polska opublikowała film instruktażowy z lektorem języka migowego na temat możliwości skorzystania z Programu 500 Plus. Na stronie www.pocztapolskarodzina.pl jest możliwość połączenia się online z tłumaczem języka migowego, dzięki czemu osoby niesłyszące mają możliwość skorzystania z dedykowanej infolinii i wsparcia w wypełnianiu wniosku dotyczącego Programu. Poczta Polska jest partnerem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w tym projekcie.

Film, który powstał we współpracy z firmą Migam, będzie także wyświetlany m.in. w placówkach pocztowych dysponujących monitorami. Celem Poczty Polskiej jest jak najszersze dotarcie z informacją o Programie do osób głuchych.

Zapraszamy do obejrzenia:

Link: Film Migam o Programie Rodzina 500 Plus

Osoby niesłyszące mogą uzyskać na stronie www.pocztapolskarodzina.kontakt  pomoc w wypełnieniu wniosku o przystąpieniu do Programu dzięki funkcji natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej oraz dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę i z podłączeniem do Internetu.

Poczta Polska partnerem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Poczta Polska w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej  zaoferowała punkty informacyjne w placówkach pocztowych. Spółka przygotowała dla klientów specjalną stronę www.pocztapolskarodzina.pl na której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o programie i dedykowanych dla niego produktach Grupy Poczty Polskiej.

Jednocześnie w placówkach Poczty Polskiej są dostępne papierowe wnioski o wypłatę świadczenia. To rozwiązanie wygodne zwłaszcza dla tych rodzin, które nie mają dostępu do Internetu i mieszkają w mniejszych miejscowościach. Osoby, które chcą złożyć wniosek elektronicznie mogą to uczynić poprzez bank Pocztowy.

Wypłata świadczenia odbywa się poprzez przelew na konto w Banku Pocztowym, przekazem pocztowym do domu i bezpośrednio w placówce. Z wypłaty świadczenia przekazem pocztowym mogą korzystać także gminne ośrodki pomocy społecznej.