@@include('build/svg-sprite.svg')

Poczta Polska kibicuje piłkarzom ręcznym podczas EHF EURO 2016

15 stycznia br. Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki „XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska”.

Znaczki w kształcie piłki, to symbol pocztowy, który stanowi oryginalny gadżet nie tylko dla kibiców XII Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska, zaplanowanych na drugą połowę stycznia 2016 roku. W imprezie wystąpi 16 zespołów z całej Europy. Turnieje grupowe rozegrane zostaną na arenach 4 miast: Krakowa, Katowic, Wrocławia i Gdańska w dniach od 15 do 31 stycznia.

W 2011 roku EHF (European Handball Federation) z czterech państw, które wyraziły chęć organizacji mistrzostw, ostatecznie większością głosów wybrała Polskę. Umowę między EHF i ZPRP (Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce) na organizację XII Mistrzostw Europy oficjalnie podpisano 11 kwietnia 2014 roku. Tym samym Polska po raz pierwszy w historii stała się organizatorem turnieju rangi mistrzowskiej w piłce ręcznej, a Poczta Polska nie mogła pozostawić tak ważnego wydarzenia bez echa w zbiorach filatelistycznych, stąd pomysł na wydanie dwóch znaczków i koperty pierwszego dnia obiegu.

Chęć udziału w imprezie w wyznaczonym terminie do 11 czerwca 2012 roku wyraziło trzydzieści osiem narodowych reprezentacji, z których automatycznie, jako gospodarze zakwalifikowali się Polacy. O pozostałych, piętnaście miejsc rywalizowało w kwalifikacjach trzydzieści siedem drużyn.
Wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl


XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska
autorka projektów znaczków: Agata Tobolczyk
liczba znaczków: 2
wartość: 2,35 zł i 5 zł
nakład: po 300.000 sztuk każdego
technika druku: offsetowa
format znaczka: koło o średnicy 40 mm
arkusz sprzedażny – 6 znaczków
papier: fluorescencyjny
data wprowadzenia do obiegu: 15 stycznia 2016 r.