Polacy nigdy nie wysyłali tylu paczek co teraz

W minionym tygodniu Świąteczny Barometr Poczty Polskiej wyniósł 165,51 proc. co oznacza, że Polacy wysłali o 65 proc. więcej paczek, niż zwykle. To znacznie więcej, niż w najlepszym przedświątecznym tygodniu rok temu.

Poczta Polska dostarcza w tym roku rekordową liczbę paczek. W analogicznym tygodniu rok temu odczyt wyniósł 150,67 proc., co było najlepszym wynikiem przedświątecznej gorączki w 2012 roku.

Polacy nigdy nie wysyłali tylu paczek co teraz. Rekordy to przede wszystkim efekt stale rosnącego rynku e-commerce. Coraz więcej osób przekonuje się do tej wygodnej i tańszej formy robienia zakupów. Widać też, że Polacy wiedzą, że by bez obaw otrzymać przesyłkę przed świętami, zakupy w sieci trzeba robić wcześniej niż w tradycyjnych sklepach – mówi Paweł Majtkowski, analityk Poczty Polskiej. Dodaje jednocześnie, że tydzień od 16 do 22 grudnia może być pod względem liczby przesyłek jeszcze lepszy od poprzedniego, jest więc szansa na kolejny rekord.

Odczyty Barometru Świątecznego Poczty Polskiej są publikowane raz w tygodniu w okresie od 27 listopada do dnia 24 grudnia 2013 r. na stronie barometrswiateczny.pl

Więcej informacji nt. Barometru – metodologii oraz sposobu interpretacji danych udziela analityk Poczty Polskiej Paweł Majtkowski: e-mail: pawel.majtkowski@poczta-polska.pl lub tel.: 695 591 295

Barometr Świąteczny Poczty Polskiej to wyrażony w procentach stosunek liczby wszystkich paczek wysłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej w danym tygodniu do średniej przeciętnej liczby paczek wysłanych tygodniowo w okresie od 1 lutego do 31 października. Przykładowo: jeśli barometr pokazuje wartość 150%, to liczba wysłanych w tygodniu paczek przekracza średnią liczbę paczek wysłanych tygodniowo od 1 lutego do 31 października o 50%. Do barometru wliczane są wszystkie paczki pocztowej krajowe i zagraniczne, oraz przesyłki kurierskie Pocztex i EMS nadawane za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A.