e-sklep Poczty Polskiej sprzedał już ponad milion znaczków

Moda na kolekcjonowanie znaczków powraca. Ponad 40 tysięcy zamówień i blisko 900 tysięcy wizyt – sklep internetowy Poczty Polskiej jest miejscem, które odwiedzają miłośnicy filatelistyki z całego świata.   


Co najczęściej kupują klienci?

Największym powodzeniem cieszą się emisje znaczków związane z Euro 2012- Stadiony Euro w Polsce. Jest wśród nich, pierwszy w historii, znaczek w kształcie piłki, wydany przez Pocztę Polską. W wirtualnym koszyku klientów bardzo często pojawiają się emisje poświęcone pontyfikatowi Jana Pawła II. Najnowszy walor, - „Śladami Karola Wojtyły – Kraków” wszedł do obiegu w październiku. To już trzecia emisja z tej serii. Pierwszą emisję, Wadowice, Poczta wydała w 90-tą rocznicę urodzin papieża. Druga emisja,  Niegowić, wprowadzona w 2011 roku, ukazywała pierwsze miejsce pracy świeżo wyświęconego ks. Karola Wojtyły
Klienci chętnie kupują znaczek wydany z okazji 100-lecia Nagrody Nobla z chemii dla Marii Skłodowskiej-Curie.  I tu ciekawostka. Wybrane elementy znaczków,  podświetlone lampą UV, święcą na niebiesko. To nawiązanie do  radu, radioaktywnego pierwiastka, odkrytego przez wybitną noblistkę.

Polskie znaczki wyróżnione na świecie

Znaczki Poczty Polskiej doceniono  wieloma prestiżowymi nagrodami. Znaczek „Beatyfikacja Papieża Jana Pawła II”,  wydany we wspólnej emisji z pocztą watykańską,  otrzymał w październiku w międzynarodowym konkursie „Premio internazionale d’arte filatelica San Gabriele” nagrodę św. Gabriela  za Najpiękniejszą Filatelistyczną Formę Sztuki na świecie o tematyce sakralnej wydanej w 2011 roku.
W tym samym miesiącu walor emisji „600-lecie bitwy pod Grunwaldem”,  wyemitowany w  2010 roku przez Pocztę Polską, zajął pierwsze miejsce  podczas 14 Konferencji Rządowych Producentów Znaczków Pocztowych w Lizbonie w kategorii znaczków rotograwiurowych.
Świecący znaczek, wydany wspólnie z pocztą szwedzką z okazji 100-lecia przyznania nagrody Nobla dla Marii Skłodowskiej-Curie, zdobył  we wrześniu Grands Prix de l’Art Philatélique. Został oceniony jako najlepszy grawerowany znaczek Unii Europejskiej w roku 2011.
W lipcu znaczek  pachnący jałowcem  – z wizerunkiem żubra  –  zapewnił Poczcie Polskiej filatelistycznego Oscara  w 42.  Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej w Asiago. Walor zyskał miano najpiękniejszego na świecie spośród wszystkich wydanych w 2011 roku.

Pocztowy e-sklep to nie tylko znaczki, to także największa w Polsce oferta kopert Pierwszego Dnia Obiegu FDC i całostek (kartek pocztowych z nadrukowanym znaczkiem).


Jak wygląda sklep on-line Poczty Polskiej i jaka jest jego oferta?  Można się o tym przekonać odwiedzając stronę http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl. Dołącz już dziś do elitarnego grona filatelistów.