Grands Prix de l’Art Philatélique dla świecącego znaczka

Znaczek wydany wspólnie przez Pocztę Polską i Pocztę Szwedzką z okazji 100-lecia przyznania nagrody Nobla dla Marii Skłodowskiej-Curie zdobył Grand Prix w konkursie filatelistycznym w Brukseli i został oceniony jako najlepszy grawerowany znaczek Unii Europejskiej w roku 2011.


Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 22 września w Brukseli, w historycznej Sali Gotyckiej Ratusza Miejskiego. Nagrodę z rąk przedstawiciela ambasady polskiej odebrała w imieniu Poczty Polskiej Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu.
Znaczek z Marią Skłodowską-Curie jest walorem wyjątkowym na skalę światową. Wybrane elementy znaczka świecą w pod wpływem promieni lampy UV. Znaczek przedstawia polską laureatkę Nagrody Nobla w dziedzinie chemii,  w otoczeniu sprzętu laboratoryjnego, podczas pracy.

Zamysłem autorki, Marzanny Dąbrowskiej, było upamiętnienie osiągnięć wybitnej Polki oraz jej wkładu w naukę i rozwój badań nad promieniotwórczością. Piotr Naszarkowski , mistrz stalorytu na stale mieszkający w Szwecji sprawił, że znaczek nabrał wyjątkowego charakteru i został doceniony przez międzynarodowe jury.


Artystom serdecznie gratulujemy wyróżnienia otrzymanego z rąk brukselskiego jury.