Trener mistrzów świata prezentuje złotą drużynę na znaczkach Poczty Polskiej

Trener Stéphane Antiga ogłosił  dziś premierę emisji znaczkowej dedykowanej polskiej drużynie siatkarskiej, która zdobyła tytuł mistrzów świata. Wydarzenie zgromadziło wielu gości i obserwatorów. Arkusze znaczkowe znalazły licznych nabywców.

Poczta Polska towarzyszy niemal wszystkim najważniejszym zmaganiom sportowym wydając walory filatelistyczne, znaczki i kartki pocztowe. Od dziś do emisji „Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014” dołączył arkusz „Złoci Medaliści FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014”.

To pierwszy znaczek pocztowy z moją podobizną. Cieszę się, że wydała go Poczta Polska. – mówi Stéphane Antiga, trener polskich siatkarzy. – Z przyjemnością pokażę go mojej rodzinie – dodaje szkoleniowiec kadry.

W finałowym meczu 18. edycji międzynarodowego turnieju o tytuł mistrza świata w piłce siatkowej mężczyzn Polacy zatrzymali potrójnych mistrzów z Brazylii i zdobyli drugi w historii tytuł Mistrza Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Do tego sukcesu poprowadził drużynę trener Stéphane Antiga. Polacy swoim zwycięstwem w finale powtórzyli sukces drużyny Huberta Wagnera, która w 1974 roku ten sam tytuł wywalczyła w Meksyku. W mistrzostwach drugie miejsce zajęła drużyna z Brazylii, a trzecie siatkarze z Niemiec, którzy pokonali drużynę z Francji.

Na arkuszu znaczkowym poświęconym mistrzom przedstawiono wizerunki 14 zawodników zwycięskiej drużyny siatkarskiej, oraz 2 trenerów, fotografię drużyny po meczu finałowym, awers złotego medalu wraz z listą rozegranych meczów Polaków oraz rewers medalu z pucharem FIVB. – mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki.

Mistrzowski arkusz, wydany w nakładzie 240 000 egzemplarzy, można nabyć podczas XXI Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej oraz w pocztowym sklepie internetowym pod adresem: www.filatelistyka.poczta-polska.pl, jak też w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej S.A.

autor projektów znaczków: Jacek Konarzewski